Rudé moře - Al Kahfain
Název vraku: Al Kahfain - trajekt

Lokace: Egypt - Hurghada
Max. hloubka: 24 m
Popis: Loď byla postavena v roce 1967 v Anglii, v loděnicích Cammel Liard & Co Ltd., Birkenhead pro Belfast SS Co. Jmenovala se Ulster Queen a zajišťovala dopravu mezi Liverpoolem a Belfastem.
Mohlo na ní cestovat 1008 pasažérů, polovina v kajutách první a druhé třídy a polovina na sedadlech ve druhé třídě. Od roku 1978 do roku 2005 loď několikrát změnila majitele i místo působení. V roce 2005 ji zakoupilo saudsko arabské rejdařství Al Kahfain a dalo jí své jméno.
V červnu 2005 připlul trajekt Al Kahfain do Egypta. Na cestě ze Suezu do Saudské Arábie vypukl na lodi požár. Nejprve ve strojovně a pak se rozšířil po celé lodi. Všem 58 členům posádky se podařilo zachránit. Loď byla vlečena a narazila na útes Shab Sheer a 1.listopadu 2005 se potopila. V současné době leží kýlem vzhůru, pravobokem a nástavbami opřena o korálový útes. Po požáru je zničeno veškeré vnitřní vybavení, od požáru byla ušetřena jen přední část lodi. Původně bílá barva lodi s modrým pruhem se rychle pokrývá korozí. Ještě je vidět oranžové nátěry na koncích jeřábů a kladek.

Fotografie:
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
10 GB Hosting za 25 Kč

Kvalitní hostingová služba za 25 Kč

Rychlé půjčky

Rychlé půjčky do výplat. První rychlá půjčka ZDARMA.

Geek Trička

Hadry pro opravdové Geeky, a zapálené Ajťáky.

Filmy - War-forum.net

Filmy ke stažení zdarma.

Ubytování zaměstnanců

Levné ubytování zaměstnanců v Praze