Sasanka karafiátová
sasankaSasanka karafiátová je mořský dravý živočich, který patří do řádu sasanek. Sasanka se vyskytuje spíše v chladnějším moři, což je například severní část Atlantského a Tichého oceánu. Sasanky obývají hloubky až 100 metrů a potápěči je mohou vidět spíše v oblasti skal, na které se přichytávají. I když vypadá, že jsou pevně vsazeny do skály, není tomu tak, jelikož se za potravou dokážou přesunovat. Sasanka karafiátová může mít různé zbarvení a vzhled, k životu potřebuje hlavně slanou vodu. Bývá někdy nazývána jako mořský karafiát díky jejímu vzhledu. Sasanka svůj vzhled může měnit a skládá se z delšího sloupce, na jejímž vrcholu jsou umístěna menší bílá chapadla sloužící pro chytání potravy. Potravu zachytává z proudící vody. Délka sasanky může být až 30 centimetrů a vyskytují se v barvách: bílooranžová, zelená, hnědá, šedá, žlutá, ale také červená. Pokud se cítí sasanka v ohrožení, zatáhne bílá chapadla do těla.

Rozmnožování u sasanky je dvojího druhu, buď pohlavní, nebo nepohlavní, to záleží na oblasti, kde se vyskytuje. Jestliže se začne rozmnožovat na nějakém místě nepohlavně, vytvoří geneticky shodné potomky. V opačném případě dochází ke genetické výměně mezi jednotlivými sasankami.

Z potápěčských oblastí, kde se vyskytují sasanky karafiátové, je například okolí ostrovů Malý a Velký Krestovyj. V této oblasti se vyskytují v oranžových a bílých barvách a nachází se zde v hloubce 20 metrů. Mezi sasankami se zde ukrývají mnozí drobní živočichové.
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
10 GB Hosting za 25 Kč

Kvalitní hostingová služba za 25 Kč

Rychlé půjčky

Rychlé půjčky do výplat. První rychlá půjčka ZDARMA.

Geek Trička

Hadry pro opravdové Geeky, a zapálené Ajťáky.

Filmy - War-forum.net

Filmy ke stažení zdarma.

Ubytování zaměstnanců

Levné ubytování zaměstnanců v Praze