Potápění v El Gouna (Egypt)

Na začátek si objasníme, kde se vlastně El Gouna nachází. El Gouna patří mezi moderní turistické lokality. Nachází se na břehu Rudého moře v Egyptě cca 20 km od dalšího také známého egyptského letoviska Hurghady. Letovisko El Gouna je nově vybudováno na skupině ostrůvků obklopených umělými lagunami. Celou turistickou lokalitu tvoří jen nové moderní hotely, které poskytující nejkvalitnější služby, luxusní restaurace, plážové bary, noční kluby, diskotéky, kasina, golfová hřiště i vlastní přístav. Pro ty, kteří mají v plánu strávit dovolenou v moderním prostředí, určitě doporučujeme pobřeží Rudého moře v Egyptě právě na letovisku El Gouna. Oblast El Gouny je proslavené golfové středisko, ale taky velmi známá oblast pro potápění.
el gounael gouna

Oblast El Gouny je všeobecně považována za ráj potápěčů. Překrásné skalnaté útesy a četné vraky v Rudém moři stojí za zhlédnutí. Jedinečnou příležitost a vyzkoušet si podmořský život, popřípadě si zadovádět s delfíny poskytují chráněné vody. Začátečníkům v potápění a jejich postupném zdokonalování poslouží ideálně vyhřívané bazény a klidná pobřeží El Gouny. Zkušení potápěči jistě ocení možnosti zajímavých míst k prozkoumání a pozorování. Dive centra nabízejí kompletní škálu výuky potápění od začátečníků po pokročilé, včetně možnosti získat licenci PADI.
El Gouna, letovisko známé též jako "malé Benátky na Rudém moři", se může pochlubit 33 místy k potápění. Některá z nich jsou stále ještě nedotčená, jiná jsou známá svými tajuplnými vraky. Budete proplouvat impozantními útesy Abu Nuhas, objevovat pestrobarevné korálové útesy a bohatou vodní faunu, která obývá podmořský svět vraků Carnatic, Chrisoula K, Giannis D a Rosalie Moller.
Potápění v Rudém moři nabízí velmi pestrý podmořský svět. Málokterá moře a oceány této planety mají tak pestrý podmořský život jako právě Rudé moře.
Zelenou přírodu byste v Egyptě hledali marně. Egyptská příroda to je především poušť, moře a hory, ale i v této sluncem vyprahlé zemi a přesto vše najdeme rozmanitou faunu a flóru.
Korály a bohatý podmořský život. Křišťálově teplá a čistá voda. Podmořský svět Rudého moře skýtá nepřeberné množství ryb všech barev, korálových zahrad, které stojí za prozkoumání. Běžně můžeme spatřit želvy, barakudy, žraloky, delfíny či murény.
Rudé moře je mnohdy považováno za jeden ze 7 divů podmořského světa, útočiště více než 1.000 druhů bezobratlých a více než 200 druhů měkkých a tvrdých korálů. To vše je skvělý základ pro mořský ekosystém, který zahrnuje cca 1.100 druhů ryb.
A co to vlastně korál je? Korály jsou mořští živočichové a obvykle žijí v kompaktních koloniích mnoho stejných individuálních "polypy". Korálový útes je domovem mnoha mořských živočichů a rostlin. Mnoho mořských živočichů ve skutečnosti vypadají jako rostliny. Existuje spousta rostlin v moři.
Korálové útesy jsou tvořeny bytostmi zvané polypy, jak jsme si již zmínili. Polypy jsou malé stvoření, které tvoří jejich pevný skelet. Polypy používají k ochraně rostliny. Kostry mnoha polypů se slučují a vytvářejí korálový útes. Korálové útesy mohou mít různé velikosti, tvary a barvy. Korálové útesy se vyskytují v mělkých vodách oceánu. Některá zvířata, která žijí v korálových útesech, jsou: hvězdice, mořští ježci, mořské sasanky, ryby, škeble, krabi, mořští koníci, atd.
Mořští živočichové jako jsou houby, žahavci, žebernatky, pásnice, mnohoštětinatci, korýši, měkkýši, chapadlovci, ostnokožci, strunatci. V moři je zastoupena většina živočišných skupin a to v množství daleko přesahujícím poměry na souši. Živočichové obývají všechny vrstvy moře až do největších hloubek. Každá kapka vody od hladiny až oceánské dno je oživena nespočtem živých tvorů. O konkrétních mořských živočiších by se dalo povídat nekonečně dlouho a popis nám určitě nedá tolik, co skutečnost. Jistí jsme si tím, že ať je to Egypt El Gouna nebo jiná země či oblast, každá má své kouzlo, rozmanitost a pestrost a živočichy zhruba stejné.
 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
10 GB Hosting za 25 Kč

Kvalitní hostingová služba za 25 Kč

Rychlé půjčky

Rychlé půjčky do výplat. První rychlá půjčka ZDARMA.

Geek Trička

Hadry pro opravdové Geeky, a zapálené Ajťáky.

Filmy - War-forum.net

Filmy ke stažení zdarma.

Ubytování zaměstnanců

Levné ubytování zaměstnanců v Praze