Potápění v zimě
Řekneme vám něco o potápění v zimě, o nejlepších lokalitách a také jakým rizikům se při potápění v zimě vyvarovat.Ještě nikdy jste nevyzkoušeli potápění v zimě? Je na čase se sami přesvědčit, o tom že je to pro mnohé lepší potápění než v létě, kdy víte co můžete čekat. Potápění v zimě vám přinese pořádnou dávku adrenalinu a také strachu, když se najednou objevíte pod ledem a při cestě zpátky z hlubin hledáte svojí vykopanou díru, aby jste se mohli vrátit zpět. Pod hladinou uvidíte krásně průhlednou vodou i do třiceti metrů, což je v létě téměř nemožné..Jestli si myslíte že v zimě moře nežije jste na omylu, ryby a ostatní živočichové jsou stejně aktivní jako v létě. Každý zkušený potápěč to už zná a také se rád potápí v zimních období, právě kvůli výborné viditelnosti a kvůli tomu, aby si nafotil tyto živočichy, jelikož v letních období je to hodně těžké, ale u korálových, průzračných útesu je to stejné jako v zimě. Krásně průhledná voda, ale není jediná výhoda, při potápění v zimě. V létě je hodně hluku, at už od lodí, nebo i od křičících lidí. Asi si říkáte, to není možné, to nemá žádný vliv, ale má to velký vliv, jelikož vzácnější ryby, nebo živočichové se bojí a zůstávají schování, pokud však nejdou za potravou. Pokud nechcete mít nějak drahou dovolenou za potápěním na sever, doporučuji potápění v Německu, ale jednoznačně výborné oblasti jsou i v Norsku, Finsku a na finských jezerech, kde najdete sladkovodní ryby, které znáte z Česka.Co je nutné při potápění v zimě dodržet a co si opatřit ?

Samozřejmě že v zimních měsících je to trochu jinak a měli by jste si obstarat pořádnou sekyru, nebo něco jiného čím vysekat minimálně dvoumetrový otvor, který je dobré si něčím vyznačit, jako je třeba dlouhá látka, křiklavé barvy, aby jste měli přehled, kde váš otvor je.Látka by měla vlát ve vodě, aby byla dobře vidět. Nezbytný je kvalitní neoprén, který výborně izoluje, kompas k orientaci ve vodě a také další drobnosti jako jsou ploutve atd. Předtím než hupnete do vody, musíte mít na břehu aspoň jednoho parťáka. Kolem pasu si uvážete lano a parťák Vám ho bude přidržovat a budete spolu držet stále kontakt, aby nenastal žádný problém.
Největší nevýhoda potápění v zimě je ta že, musíte udělat specializovaný kurz na zimní potápění a samozřejmě musíte být starší * 18 let.Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
10 GB Hosting za 25 Kč

Kvalitní hostingová služba za 25 Kč

Rychlé půjčky

Rychlé půjčky do výplat. První rychlá půjčka ZDARMA.

Geek Trička

Hadry pro opravdové Geeky, a zapálené Ajťáky.

Filmy - War-forum.net

Filmy ke stažení zdarma.

Ubytování zaměstnanců

Levné ubytování zaměstnanců v Praze